Piszemy o prawie pracy, praw kobiet w ciąży, zarządzaniu zasobami ludzkimi.

 

Pomysł na blog poświęcony prawu pracy i HR wziął się z potrzeb moich klientów. Prowadząc Kancelarię Prawną Bliżej Prawa oraz porady w bezpłatnej poradni prawnej zauważyłam, że problemy i pytania klientów się powtarzają.

W rozmowach z klientami regularnie wracały kwestie związane z rozwiązaniem umowy o pracę, zaległościami pracodawców w wypłacie wynagrodzeń oraz pytania. Czy ta umowa jest korzystna dla mnie? Czy ta umowa jest dla mnie dobra? Czy mogę to…czy mogę tamto…jakie mam prawa jako pracownik, kobieta w ciąży, osoba przed emeryturą, pracująca w szczególnych warunkach itd. Dlatego decyzja o blogu, na którym wraz z mecenasami i praktykami dzielimy się wiedzą z zakresu prawa pracy i zarządzania zasobami ludzkimi.

Zapraszam do czytania, Małgorzata Moczulska

Kto stoi za blogiem

 

Małgorzata Moczulska

Adwokat i pedagog. Jestem właścicielką Kancelarii Prawnej Bliżej Prawa i pomysłodawcą bloga. Fascynacje grafiką oraz fotografią staram się łączyć z prawem opowiadając o legalnym prowadzeniu biznesu w branży kreatywnej. Często możesz mnie spotkać z filiżanką espresso. Do świata włoskiej kawy i podróży zapraszam na Instagram.

 

Paweł Skudrzyk

Adwokat. Od kilku lat prowadzę zajęcia z prawa pracy. Działam na pierwszej linii frontu, czyli w sądzie, gdzie reprezentuję interesy klientów.

 

Grażyna Karczewska-Wypiór

Prawnik. Przez wiele lat prowadziłam zajęcia ze studentami z prawa administracyjnego i prawa pracy. Posiadam także doświadczenie w zarządzaniu personelem, dlatego jestem nie tylko teoretykiem, ale przede wszystkim praktykiem. Wiele spraw z prawa pracy przerobiłam na żywym organizmie. Prywatnie wierny kibic polskiej siatkówki.

W zakresie szkoleń współpracujemy z:

Jacek Makowski

Magister administracji, starszy inspektor PIP. Posiadam 9-letnie doświadczenie w kontroli przedsiębiorców. Klienci mówią, że potrafię tłumaczyć najbardziej zawiłe sprawy z prawa pracy. W chwilach wolnych można mnie spotkać w ogrodzie, gdzie planuję kolejne sadzonki.

Chcesz o coś zapytać

Jeśli w trakcie czytania bloga pojawiły się pytania lub masz konkretną sprawę, w której chciałbyś zapytać to koniecznie skorzystaj z formularza w zakładce PORADA PRAWNA Tam także opisujemy zasady udzielania porad prawnych.

Gdzie można nas spotkać

Siedzibę mamy na Śląsku (Chorzów), lecz pracujemy zdalnie niezależnie od miejsca. Jeśli jednak chcesz się z nami spotkać i uzyskać poradę w kancelarii lub po prostu się przywitać z nami zapraszamy do kontaktu.

Udzielamy konsultacji z zakresu

@

zatrudnianie pracowników

@

ochrona pracujących mam

@

zarządzanie zasobami ludzkimi

@

zakaz konkurencji

@

regulaminy pracy i inne wewnętrzne dokumenty

@

umowy w zatrudnieniu

@

dyskryminacja i mobbing

@

zwalnianie pracowników

Każda praca jest dobra, o ile jest dobrze wykonywana.

ALBERT EINSTEIN